Festivalis „Skambioji pjesė - 2019“

Šių metų kovo 28-29 dienomis Raseinių meno mokyklos Ariogalos filiale įvyko II-asis tarptautinis muzikos (meno) mokyklų festivalis „Skambioji pjesė - 2019“. Šio festivalio pagrindinė idėja yra skatinti ir tęsti jau pradėtą bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir užsienio šalių muzikos mokyklų, dalintis gerąja patirtimi, plėtoti mokinių saviraiškos galimybes, kaupti koncertinę patirtį. Festivalio sumanytoja ir meno vadovė - fortepijono mokytoja Džiuljeta Banienė.

Kovo dvidešimt aštuntą dieną buvo organizuota tarptautinė muzikos pedagogų konferencija, o dvidešimt devintoji - skirta fortepijono muzikai. Šiais metais festivalyje dalyvavo penkiasdešimt jaunųjų pianistų, kuriuos parengė dvidešimt penki mokytojai. Festivalio dalyviai atvyko iš Estijos Marjama Muusika ja Kunstikool, Latvijos Kekavos muzikos mokyklos, Ukrainos Ivano-Frankivsk srities V. Barvinskio vardo muzikos mokyklos Nr. 2. Lietuvą atstovavo pianistai iš Pakruojo J. Pakalnio, Panevėžio muzikos mokyklų, Panevėžio V. Mikalausko meno gimnazijos, Šakių rajono meno mokyklos bei jų Kudirkos Naumiesčio ir Gelgaudiškio filialų, Raseinių meno mokyklos ir Raseinių meno mokyklos Ariogalos bei Šiluvos filialų.

Didžiuojamės ir džiaugiamės mūsų mažosiomis pianistėmis Rasa Petrauskaite ir Neda Maurušaityte, kurios atstovavo mūsų muzikos mokyklą šiame tarptautiniame festivalyje. Mergaitės fortepijoniniu duetu atliko M. Schmitz pjesę „Oranžinis bugis“. Jas paruošė mokytojos Agnė Pranculytė-Jončienė ir Irina Tranauskienė. Pakalbintos Rasa ir Neda apie tai, ar patinka kartu muzikuoti, teigė: „Mums patinka groti! Groti ansamblyje yra daug smagiau, nes mes susidraugavome. Drąsiau eiti į sceną, nes esi ne vienas, be to patinka išvykos į kitus miestus ir mokyklas, galima susipažinti ir rasti naujų draugų, kažką pamatyti naujo.“

Netrumpa pedagoginio darbo praktika įtikino, kad muzikavimas ansamblyje ypač stiprina vaikų norą groti, skatina susidomėjimą bei motyvaciją mokymuisi. Tiems, kurie niekad negrojo ansamblyje linkime būtinai išbandyti muzikavimą įvairiuose ansambliuose kartu su draugais ir taip atrasti ansamblinio muzikavimo džiaugsmą.

Fortepijono mokytoja metodininkė Agnė Pranculytė-Jončienė