II-ojo respublikinio jaunųjų pianistų festivalio-konkurso "Grand Pas“ link...

2018-2019 mokslo metai fortepijono metodinės grupės mokiniams bei mokytojams ir vėl ypatingi, reikalaujantys ištvermės, daug jėgų bei kruopštaus pasiruošimo. Juk artėja II-asis respublikinis jaunųjų pianistų festivalis-konkursas „Grand Pas“, kuris yra projekto "Didysis Grand Pas" dalis. Šis projektas pavadintas atsižvelgiant į klasikinio baleto spektaklio kulminacinės dalies prancūziškos kilmės termino reikšmę („Didysis žingsnis“) ir yra skirtas skatinti Lietuvos geografiškai viena nuo kitos nutolusių bei atokesnių, dailės ir meno mokyklų mokinių ir pedagogų aktyvią meninę, ugdomąją, metodinę veiklą. Projekto metu ne tik vyksta jaunųjų pianistų festivalis-konkursas regionuose, kurie sukviečia jaunuosius atlikėjus iš pačių tolimiausių Lietuvos miestelių, bet taip pat vyksta bendri meniniai ir metodiniai renginiai, organizuojami kartu su projekto mokyklomis-partnerėmis: organizuojamos dailės darbų parodos šokio tema, mokytojai skaito pranešimus bei dalijasi gerąja patirtimi su kolegomis tuo metu vykstančioje respublikinėje konferencijoje, o projektą apvainikuoja jaunųjų pianistų konkurso regionuose Grand Prix laimėtojų laureatų koncertas Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejaus koncertų salėje. Tokiu būdu vienu metu turime puikią progą bendradarbiauti net su septyniomis Lietuvos muzikos ir meno mokyklomis: Vilkaviškio muzikos mokykla (Kybartų filialas), Kaišiadorių meno mokykla, Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialu, Rietavo K. Oginskio meno mokykla, Biržų V. Jakubėno muzikos mokykla, Zarasų meno mokykla bei Panevėžio rajono muzikos mokykla. Tokia draugystė padeda festivaliui-konkursui sėkmingai gyvuoti bei klestėti ir šiais metais projektas ir konkursas vyks jau antrąjį kartą. Tuo tikslu planuojama nemažai kultūrinių bei metodinių renginių, kuriuose dalyvaus ne tik mūsų mokyklos mokiniai, bet ir kitų muzikos ir meno mokyklų-partnerių atstovai.

Šiame projekte ypatingai džiugu bendradarbiauti su pagrindine projekto partnere Kauno dailės gimnazija. Draugystė prasidėjo 2016 metais organizuojant I-ąjį respublikinį jaunųjų pianistų festivalį-konkursą „Grand Pas“, kuomet šios įstaigos vienuoliktokai sukūrė mūsų konkurso logotipą, septintokai pristatė grafikos darbus šokio tema, kurie tapo originalių laureatų diplomų ir padėkų pagrindu, o pianistų konkurso laureatams pagamino originalius medalius su konkurso emblema. Labai džiaugiamės, kad draugystė tęsiasi, o dailininkų tarpe „Grand Pas“ konkursas taip pat plečiasi: Kauno dailės gimnazija šiais metais pakvietė dalyvauti ir mūsų konkurso partnerių - meno mokyklų dailės skyrių jaunuosius menininkus dalyvauti dailės darbų konkurse šokio tematika. Tad nenuostabu, kad būtent tarp šios įstaigos sienų prasidėjo ir šių metų didžiojo projekto renginių maratonas.

2018 m. lapkričio 29 d. Kauno dailės gimnazijoje vyko koncertas šokio ritmu "Grand pas link", kurį organizavo ir vedė fortepijono vyresnioji mokytoja Lusine Sargsyan. Regtaimą, polką, valsą, menuetą, galopą ir kitus šokius atliko: Ieva Dumčiūtė 1 kl. (fortepijonas), Liucija Džiaugytė 2 kl. (kanklės), Daumantas Mačiokas 3 kl. (akordeonas), Meda Balytė 2 kl. (solinis dainavimas), Skaistė Rėkutė 3 kl. (fortepijonas), Meda Keserauskaitė 3 kl. (fleita), Jonė Bakytė 3 kl. (fleita), fortepijoninis ansamblis - Gabija Grabažiūtė 4 kl. ir Jonas Vakaris Šidlauskas 4 kl., Benas Jonas Rimkevičius 6 kl. (birbynė) ir kamerinis ansamblis - Ugnė Sutkutė 6 kl. (violončelė) bei Radvilė Šapranauskaitė 7 kl. (fortepijonas). Ačiū mokytojams, ruošusiems mokinius šiam koncertui: Rūtai Varnienei, Monikai Jurgilaitei, Liudmilai Daunorienei, Jūratei Krūvelienei, Vilhelminai Gerulaitei, Irinai Tranauskienei, Agnei Rekuvienei, Justinui Butai, Reginai Bobinienei ir Vitalijai Mačiokienei, taip pat koncertmeisterėms Lusinei Sargsyan ir Angelei Dumčiuvienei. Po koncerto svetingi Kauno dailės gimnazijos šeimininkai visus jaunuosius muzikantus apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis.

Dėkojame renginio partneriui Kauno dailės gimnazijai padedant įgyvendinti bendrą kūrybinį projektą!

Vyresnioji fortepijono mokytoja Angelė Dumčiuvienė