V-asis respublikinis antro instrumento (fortepijono) muzikos festivalis „Laisvalaikio muzika - 2018“

2018 m. lapkričio 15 dieną Kauno Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus koncertų salė ir vėl buvo sklidina gyvybės ir fortepijono muzikos...

Čia jau penktąjį kartą vyko Kauno M. Petrausko muzikos mokyklos antrojo instrumento (fortepijono) metodinės grupės organizuojamas respublikinis antro instrumento (fortepijono) muzikos festivalis „Laisvalaikio muzika - 2018“, kuriame dalyvavo respublikos meno ir muzikos mokyklų mokiniai net iš 15 skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių: Vilniaus, Pagirių (Vilniaus r.), Rūdiškių (Trakų r.), Kauno, Klaipėdos, Šilalės, Marijampolės, Rumšiškių (Kaišiadorių r.), Raseinių, Molėtų, Tauragės, Lazdijų, Kėdainių, Neringos, Daugų (Alytaus r.).

Šis renginys kasmet sulaukia gausaus jaunųjų atlikėjų būrio, nes tai - puiki galimybė jaunimui tarpusavyje nekonkuruojant įgyti sceninės patirties, patirti naujų įspūdžių klausantis kitų atlikėjų muzikavimo. Taip pat tai ir laisva erdvė saviraiškai, atliekant savo mėgstamiausių kompozitorių muziką jaukioje ir ypatinga kultūros dvasia persmelktoje dailės muziejaus koncertų salės erdvėje.

Didžiausią džiaugsmą kasdien patiriame dalindamiesi, todėl renginio organizatoriai, sveikindami visus festivalio dalyvius, teigė, jog: „Svarbiausias „projektas“ mūsų gyvenime ir yra mūsų pačių gyvenimas. Svarbiausia tai, kuo mes kasdien gyvename, ko norime, ką mąstome, apie ką svajojame, ko siekiame ir kuo užpildome savo laisvalaikį. Todėl labai džiugu, kad šie jauni žmonės, šio renginio dalyviai, savo laisvalaikį skiria mylimai muzikai ir šiandien ja dalinasi su mumis.“

Šventei prasidėjus, muzika liejosi laisvai, o vaizdinės kūrinių vizualizacijos, parinktos taip, kad geriausiai atspindėtų individualią kūrinio nuotaiką ir besikeičiančios sulig kiekvienu naujo atlikėjo pasirodymu, teikė kiekvienam pasirodymui programinio išbaigtumo (autorė V. Dmitrenko).

Festivalyje nestigo įsimintinų programos „perliukų“, iš publikos sulaukusių gausių ir nuoširdžių aplodismentų. Kauno M. Petrausko muzikos mokyklos ketvirtokė Augustė Sindaraitė labai nuotaikingai atliko D. Alexander pjesę „Varlės ir gyvatės“ (mokytoja A. Dumčiuvienė), Vilniaus „Ąžuoliuko“ mokyklos vyriškas antrokų Mindaugo Stankevičiaus, Mark Škulov ir Emanuelio Obinna Ubos trio (mokytojos A. Grybienė, L. Kuliešiuvienė, L. Ikonikova) bei 3 klasės Vilniaus B. Dvariono Dešimtmetės muzikos mokyklos trečios klasės mokinių Saulės Vengrytės, Paulinos Dikinytės, Elžbietos Zeleninos (mokytoja V. Sulžicka) trio nepaliko salėje abejingų nė vieno, o svečias iš Molėtų meno mokyklos šeštokas Deividas Girdvilis (mokytoja L. Aganauskienė) taip sužavėjo publiką muzikalumu ir kūrinio gilia pajauta, kad atlikėjui teko dar kartą išeiti į sceną priimti klausytojų griausmingus aplodismentus.

Taip pat džiaugiamės, jog festivalyje dalyvavo ir visas būrys Kauno M. Petrausko muzikos mokyklos jaunųjų atlikėjų: Stela Tarasevičiūtė (mokytoja I. Tranauskienė), Paulina Davidonytė (mokytoja J. Tarvidienė), Inesa Aghasaryan (mokytoja L. Sargsyan), Atėnė Ugnė Versekėnaitė (mokytoja J. Momotiukaitė-Ačienė), Emilija Baltrušaitytė (mokytoja A. Pranculytė-Jončienė), Beatričė Stankutė (mokytoja L. Sargsyan), Gustė Vaivilavičiūtė (mokytoja S. Cibulskienė), Dominyka Ražukaitė (mokytoja A. Rekuvienė).

Festivalio organizacinis komitetas (vadovaujamas festivalio pirmininkės L. Jančiuvienės, koordinatorių I. Tranauskienės ir J. Tarvidienės bei padedamas mokytojų V. Dmitrenko, A. Pranculytės-Jončienės, S. Pūkienės, L. Sargsyan, A. Rekuvienės, A. Dumčiuvienės, L. Vilutienės, S. Cibulskienės, V. Gerulaitės) nuoširdžiai dėkoja Nacionalinio M. K. Čiurlionio Nacionalinio dailės muziejaus administracijai už suteiktą koncertinę erdvę, o rėmėjams UAB „Unitechna“ direktoriui Virmantui Balsiui bei UAB „Acitius“ direktoriui Arvydui Palaimai už finansinę paramą festivaliui.

Fortepijono mokytoja metodininkė Agnė Rekuvienė

Renginio nuotraukos