Konkursas "Miklūs pirštukai" 2018-10-20

Labai didžiuojamės mūsų tradiciniu jaunųjų pianistų mokykliniu konkursu "Miklūs pirštukai", kuris spalio 20 d. mokykloje vyko jau 21-ąjį kartą! Konkursą organizavo ir vedė mokytojos Rūta Varnienė, Angelė Dumčiuvienė, Agnė Rekuvienė ir Lusine Sargsyan. Šventinis etiudų konkursas prasidėjo pasveikinimu, kurį padovanojo naujai susibūręs mokyklos TRIO: Arnas Vitkauskas - fortepijonas, Emilija Baltaduonytė - fleita, Simonas Rimkus - violončelė. Mokinius paruošė mokytojos: Svetlana Cibulskienė, Vida Adomavičienė ir Regina Bobinienė. Skambėjo M. K. Oginskio Polonezas a - moll.

Šiais metais konkurse dalyvavo net septyniasdešimt šeši II – VII klasių pianistai, kurie varžėsi tarpusavyje, demonstruodami grojimo techniką, pirštukų miklumą, ritmo pojūtį. Nemažiau svarbu buvo nugalėti sceninį jaudulį ir atlikti etiudą artistiškai muzikuojant.

Pirmieji pasirodė II klasės fortepijono instrumento grupės mokiniai. Jie pirmą kartą dalyvavo šiame konkurse ir už tai vienbalsiai, pasitinkant gausiais tėvelių, senelių, draugų aplodismentais, buvo paskelbti laureatais ir apdovanoti laureatų diplomais. Toliau vienas po kito į sceną lipo III – VII klasių mokiniai. Konkurso vertinimo komisiją sudarė VIII klasės pianistai: Lukrecija Šileikytė, Erika Pranevičiūtė, Jokūbas Šimkaitis, Jurgis Šimkaitis ir Iustina Kaleinikova. Kiekvienas konkurso dalyvis puikiai pasirodė scenoje, tačiau reikli ir įžvalgi konkurso vertinimo komisija išrinko jų manymu geriausius.

Sveikiname:

• I vietos laureatus: Emilį Vitkauską (III kl.), Rasą Petrauskaitę (IV kl.), Saulę Šidlauskaitę (V kl.), Ameliją Boženovą (VI kl.), Mindaugą Simukaitį (VII kl.);
  • II vietos laureatus: Jasminą Šimkutę (III kl.), Adriją Vilkauskaitę (III kl.), Nedą Maurušaitytę (IV kl.), Joną Vakarį Šidlauską (IV kl.), Vilių Trainį (V kl.), Gabiją Žadauskaitę (V kl.), Agnę Alijauskaitę (VI kl.), Aiviją Berūkštytę (VI kl.), Akvilę Stančikaitę (VII kl.);
  • III vietos laureatus: Elingą Berūkštytę (III kl.), Eveliną Balčiūnaitę (III kl. ), Emiliją Pociūtę (III kl.), Ugnę Lukoševičiūtę (IV kl.), Smiltę Sabašinskaitę (IV kl.), Amandą Venckutę (IV kl.), Emą Keserauskaitę (V kl.), Samantą Čyvaitę (V kl. ), Lukreciją Simonavičiūtę (V kl.), Ugnę Blužaitę (VI kl.), Gerdą Treinytę (VI kl.), Austėją Bolytę (VI kl.) ir Simoną Navicką (VII kl.).

Sveikiname ir mokytojas, paruošusias laureatus : Rūtą Varnienę, Liubovę Vilutienę, Iriną Tranauskienę, Agnę Pranculytę-Jončienę, Angelę Dumčiuvienę, Valeriją Dmitrenko, Lusine Sargsyan, Vitaliją Mačiokienę, Olgą Petrušenko, Svetlaną Cibulskienę, Agnę Rekuvienę, Jurgitą Momotiukaitę-Ačienę ir Eglę Čekanavičienę.

Fortepijono mokytoja, vyresnioji koncertmeisterė
Angelė Dumčiuvienė